Чиле против Парагвај

Чиле против Парагвај – квалификации за Светското првенство

Чиле против Парагвај – квалификации за Светското првенство , Чиле се 4 на маса со 23 поени. Тие се во никој случај не значи дека за да стигнат до Светското првенство, но тие се на добар пат. Клучот за нивниот успех биле дома своите настапи, каде што се снимени пет од своите седум победи и загуби само еднаш. исто така,, тие имаа добар рок на овогодишен Купот на конфедерации, ја стигна до финалето каде што изгуби во Германија. Тие доаѓаат во оваа игра решен да се земе три поени и да се вратам во Парагвај за пораз што ги нанесува пред една година. Тие ќе се обидат да го направат тоа со најсилниот тим, од Санчез е подготвена, како што се и сите други играчи освен Edson Puch кој е повреден.

сигурни фудбалски предвидувања | точни совети залог | совети фудбалски обложување | слободен фудбал предвидувања обложување | високи коефициенти фудбалски предвидувања | билет фудбалски предвидувања

Парагвај се 8-ми со 18 поени. Тие се 'уште има теоретски шанси за постигнување на Светското првенство, но во реалноста тоа е малку веројатно. Во текот на минатата година, тие се снимени само три победи целокупната, со сите три од нив доаѓаат во сениорски натпревари. исто така,, интересно е да се напомене дека тие ја совлада Аргентина на патот и, исто така, Чиле за време на тој период. Затоа, тие се способни да уништува ден за фаворитите. Далеку од дома тие се борат за, но секој пат кога успеа да го задржи чиста состојба, тие го оставија со нешто. Парагвај don `t имаат многу добро познати имиња, со Lucas Barrios се нивната главна ѕвезда. За среќа, тој е достапна за оваа игра.

Чиле ќе влезе во игра решена да добие три поени и да ја задржите својата позиција, или можеби дури и потенцијално се крене на маса. Парагвај ќе дојде да се добие најдобар резултат што можат, но тоа е тешко да се види оставајќи ги со нешто. Силите се далеку поквалитетен тим, и иако Парагвај ја однесе победата последно време овие двајцата се состанаа, тоа е тешко да се види на Чиле лизгање до тука. Нивните најважни играчи се подготвени и тие ќе сметаат дека оваа игра како мора да победи, особено ако се знае дека имаат патување во Боливија пет дена подоцна која секогаш е незгодно место за да победи. Чиле се јасни фаворити и нивната победа не треба да дојде во прашање, и бидејќи гледам нивната победа да се биде удобно една ќе ги врати со -1 азиски хендикеп.

Ве молиме да се следат и ни се допаѓа:
Поврзани Мислења
превод
 Измени Превод
од Transposh - translation plugin for wordpress