ПСВ Ајндховен vs

ПСВ Ајндховен vs – Холандија Jupiler лига

ПСВ Ајндховен vs – Холандија Jupiler лига, уште една интересна тела од Холандија Juplier League.One на кандидатите за промоција Ајндховен и Јонг тимот на ПСВ, кој може да го запре сите во league.As многу тимови го, Ајндховен направи погрешен чекор во почетокот на сезоната како well.They успеа да привлече Telstar 2-2.The игра беше навистина интересно како Ајндховен обидел два пати да направи кам-бек по поразот 0-1 и 1-2 но нивната одбрана беше премногу shaky.Against Emmen на далеку тие повторно доби гол по преземањето на lead.Being среќа во последните две кола не им помогне во третиот натпревар по кои се соочува најдобриот тим во лигата, – NEC, но Ајндховен изгледаше навистина солидна и го направи најдобро што можат – scoring.NEC не е само најдобриот тим во лигата,, но најдобриот тим дома со 21 директно победи дома(во комбинација со нивните претходни сезона во лигата)

сигурни фудбалски предвидувања | точни совети залог | совети фудбалски обложување | слободен фудбал предвидувања обложување | високи коефициенти фудбалски предвидувања | билет фудбалски предвидувања

Од друга страна, Јонг ПСВ беа целосно уништени од страна на Јонг Ajax.No оглед дека натпреварот се игра од страна на малку талент на овие тимови, тоа е уште една голема и жестока дерби како навивачите на двата тима дојдоа да ги покажат своите support.To бидам искрен, овој натпревар често има различен победник и тоа е тешко да се предвиди, но 0-3 е сериозна штета на момчиња од PSV.Today тие сигурно ќе се обиде да го исчистите достоинството на клубот затоа што сметам дека тие се совршено образовани како престижна е да се носи црвено-белиот дрес.

Се на се, и двете екипи се со премногу несигурни за одбрана во moment.Eindhoven се во потрага по нивната прва победа и ПСВ, давајќи се од себе да ги надминат големите загуби од нивните rivals.Both тимови ofter произведуваат високо-постигнувајќи игри и ова е совршена слика за цели денес.

Ве молиме да се следат и ни се допаѓа:
Поврзани Мислења
превод
 Измени Превод
од Transposh - translation plugin for wordpress