Волендам vs Cambuur

Волендам vs Cambuur – Холандија Jupiler лига

Волендам vs Cambuur – Холандија Jupiler лига , Volendam е мала, но премногу амбициозен тим да се врати на старите славни денови во Eredivisie.Despite тие не го имаат истиот силна пареа, последните сезони alwyays крајот во промоција плеј-оф position.Somehow, Волендам игра премногу нервозен и се уште не може да ги надмине своите ривали да напредуваат во толку посакуваната Eredivisie.

сигурни фудбалски предвидувања | точни совети залог | совети фудбалски обложување | слободен фудбал предвидувања обложување | високи коефициенти фудбалски предвидувања | билет фудбалски предвидувања

“на Oranjes” започна сезоната навистина сиромашни дома по примен гол во последната минута против Хелмонд sport.The натпреварот заврши 2-2, но се чини дека оваа лекција да не беше доволно, па тие го призна на крајот целта на нивната изгуби против Ос на away.Volendam се вели дека е еден од најсилните тимови дома во сезоната league.Last завршија со неверојатни 9-7-3 форма, каде што постигна 31 goals.Something да се спомене, против поголеми тимови, Волендам на некој начин да ја одиграат својата фудбал и често успеваат да донесе surprise.Last сезона што успеа да победи против НАК Беда, млади PSC, Ајндховен, успеа да привлече Јонг Ајакс и Cambuur.

Cambuur беше кажано да биде вториот фаворит за промоција по NEC како тие градат навистина силен тим за време на summer.Against сите коефициенти, Cambuur започна да прави загуби во текот на Де Јонг и Graafschap Ajax.Despite на загубите, главен приоритет на тимот се уште е promotion.Last сезона Cambuur успеа да стигне до полуфиналето на Купот на Холандија каде што изгуби во 95 минута да AZ Alkmaar.Cambuur е еден од најтешко тимови, тие обично играат подобро дома, но тие можат да бидат многу опасни за далеку како well.Actually, со нивниот лош старт на сезоната, тешко е да се предвиди каде што тие ќе се чувствуваат поудобно, но едно е сигурно – тие ќе одговор! Минатата сезона Cambuur беа премногу опасно на далеку со 9-2-8 каде што постигна 29 goals.On од друга страна, тие добиле 23 цели и тоа е причината зошто тие завршија со 8 loses.All во сите, и двете екипи се во потрага по нивната прва победа на тимовите за season.Both и игра исклучително отворен и напаѓачки фудбал и тие лесно може да се постигне од секој situation.Hand да го предаде овие тимови често се направи со висок постигнувајќи натпревари, а со оглед на фактот дека тие имаат многу проблеми во грбот, тоа може да слета до резултат.

непобедлива шансите

Ве молиме да се следат и ни се допаѓа:
Поврзани Мислења
превод
 Измени Превод
од Transposh - translation plugin for wordpress