Република Ирска против Србија

Република Ирска против Србија – Светската квалификации чаша

Република Ирска против Србија – Светската квалификации чаша, Ирска и Србија во 8 круг од групата Д. Во моментов двете првопласирани страни. Србија е два бода на врвот по победата над другиот ден дома слаб Молдова 3:0 додека Ирска беа потребни само точка на патот во Грузија, 1:1.

Очигледно за Ирска можна победа тука е поголем императив. Србија ќе ја задржи лидерската позиција, дури и со нерешено додека Ирска ако не успее да победи може да изгуби дури и второто место или во најмала рака може да бидат врзани со Велс по оваа рунда. Имено Велс играат на патот, туку против слаб Молдова, каде што се очекуваат три точки. А да не зборуваме дека во октомври ќе следи одговара Велс vs Ирска. така, тоа е причината зошто Ирска најверојатно ќе биде повеќе се фокусира на напади. Но, во секој вели српскиот тим како тие се случува тука за сите три бода и со тоа и во некоја рака да се обезбеди првото место и директен Виза за Светското првенство.

Република Ирска против Србија – Светската квалификации чаша,уште, сето тоа е вообичаено за разговор разговор разговор (од двете страни) но кога ваквите важни почетокот игра, во реалноста ние обично нема да види ништо од тоа. мислам, кога и двете екипи се ”оди на победа” Тоа е обично да испаднат да биде многу претпазлив пристап од двете страни, речиси и да нема акција на сите, барем во некоја рана фаза. И потоа 0:0 на половина обично се јавуваат. Само погледнете на вчерашниот натпревар помеѓу Црна Гора и Романија, каде што домаќините потребна победа многу, Романија, дури и со победа ќе има теоретски шанси, без победа, дури и не теоретски, така што се очекува тие ќе оди тешко за сите три точки. Но, во реалноста тоа е прилично здодевен натпревар каде ниеден тим не е дотурка до многу за победа и скоро да заврши 0:0.

сигурни фудбалски предвидувања | точни совети залог | совети фудбалски обложување | слободен фудбал предвидувања обложување | високи коефициенти фудбалски предвидувања | билет фудбалски предвидувања

Првиот меѓусебна Натпреварот меѓу Србија и Ирска одигра во Белград заврши со 2:2 подготви. Дефинитивно не е тип на игра да очекувам да видам сега. Кога Србија ќе игра дома, тоа е обично многу навредливо пристап од нивна страна. Плус, тогаш тие беа без првиот голман Стојковиќ и млади Рајковиќ беше на голот. Рајковиќ е многу талентиран, но искрено, тој бил одговорен за двата гола Србија ја призна тогаш. Сега со Стојковиќ, Српскиот одбраната ќе бараат начин посилна. Овој човек спаси српскиот тим, толку пати.

Се на се, ММО Ирска, тешко дека ќе биде во можност да постигне, Србија, најверојатно, не е премногу офанзивно ориентирани, најверојатно двата тима не е премногу офанзивно ориентирани во првиот 45 минути.

Првата половина нерешено ММО е голем залог тука.

Ве молиме да се следат и ни се допаѓа:
Поврзани Мислења
превод
 Измени Превод
од Transposh - translation plugin for wordpress