Republika e Irlandës vs Serbisë

Republika e Irlandës vs Serbisë – kualifikimet Kupa e Botës

Republika e Irlandës vs Serbisë – kualifikimet Kupa e Botës, Irlanda dhe Serbia në raundin e 8-të të Grupit D. Aktualisht dy palët para të vendosura. Serbia është dy pikë të qartë në krye pas rrahje ditë të tjera në shtëpi dobët Moldova 3:0 ndërsa Irlanda mori vetëm pikë në rrugë në Gjeorgji, 1:1.

Natyrisht për Irlandë fitore të mundshme këtu është e domosdoshme të mëdha. Serbia do të mbajë pozitën udhëheqëse edhe me barazim, ndërsa Irlanda nëse dështojnë për të fituar mund të humbasin edhe vendin e dytë ose të paktën do të mund të jenë të lidhura me Uellsin pas këtij raundi. Gjegjësisht Wales luajnë në rrugë, por kundër Moldavisë dobët ku tre pikë priten. Jo për të folur se në tetor do të ndjekin ndeshjen Uells vs Irlandë. Kështu që, kjo është arsyeja pse Irlanda do të jetë ndoshta më shumë të përqëndrohet në duke sulmuar. Por, në ekipin serb të gjithë thotë se ata janë duke shkuar këtu për të gjitha tre pikë dhe në këtë mënyrë në një dorë për të siguruar vendin e parë dhe të drejtpërdrejtë Visa për Kupën e Botës.

Republika e Irlandës vs Serbisë – kualifikimet Kupa e Botës,ende, e gjithë kjo është e zakonshme Talk Talk talk (nga të dyja anët) por, kur loja të tilla të rëndësishme start, në të vërtetë ne zakonisht nuk do të shohim ndonjë gjë e që. dua të them, kur të dy ekipet janë ”duke shkuar për një fitore” që është zakonisht të kthehet të jetë qasje shumë të kujdesshëm nga të dyja anët, pothuajse asnjë veprim në të gjitha, të paktën në një fazë të hershme. dhe pastaj 0:0 në gjysmën zakonisht ndodhin. Vetëm shikoni në lojë e djeshëm në mes të Malit të Zi dhe Rumanisë, ku ushtritë e nevojshme të fitores shumë, Rumania edhe me fitore do të ketë shanse teorike, pa fitore jo edhe teorike, kështu që është pritur ata do të shkojnë shumë për të gjitha tre pikë. Por në realitet ajo ishte ndeshje shumë e mërzitshme ku as ekipi nuk ishte i ndiqte me shumë për një fitore dhe pothuajse të përfunduar 0:0.

parashikimet sigurt futbollit | Këshilla saktë bast | Këshilla bast futbolli | Parashikimet bast të lirë futbollit | Shanset e larta parashikimet e futbollit | parashikimet e futbollit biletë

Loja e parë e ndërsjellë në mes të Serbisë dhe Irlandës ka luajtur në Beograd përfundoi me 2:2 barazim. Definitely nuk Lloji i lojës Unë pres të shoh tani. Kur Serbia të luajë në shtëpi, që është zakonisht qasje shumë fyese nga ana e tyre. Plus, atëherë ata ishin pa portieri i parë Stojkoviç dhe ri Rajkovic ishte në qëllimin. Rajkovic është shumë i talentuar, por sinqerisht, ai ishte përgjegjës për të dy qëllimet Serbia ka pranuar atëherë. Tani me Stojkoviç, mbrojtjes serbe do të duket mënyra më e fortë. Ky djalosh shpëtoi Ekipi serb aq shumë herë.

Në tërësi, IMO Irlanda vështirë se do të jetë në gjendje për të shënuar, Serbia ndoshta nuk i orientuar shumë fyese, ndoshta të dyja skuadrat nuk është shumë ofenduese orientuar në para 45 minuta.

barazim parë gjysma IMO është bast të madh këtu.

Ju lutem ndiqni dhe na pëlqen:
Related Posts
përkthim
 Edit Translation
nga Transposh - translation plugin for wordpress